Vrácení zboží v 14 denní lhůtě

POSTUP VRÁCENÍ ZBOŽÍ V ZÁKONNÉ LHŮTĚ

 

Níže jsme pro zákazníky/spotřebitele připravili doporučený postup pro vrácení zboží (odstoupení od smlouvy). Můžete samozřejmě využít i jiný postup vyplývající z právních předpisů.

 

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 30 kalendářních dnů od data převzetí zboží. Pro registrované zákazníky je lhůta prodloužena na 90 kalendářních dní.

 

Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy nás musíte o svém odstoupení od této smlouvy informovat formou jednostranného právního jednání (například dopisem nebo e-mailem). Můžete také použít  přiložený vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy, není to však Vaší povinností. Pro odstoupení od smlouvy můžete také použít jakékoliv jiné jednoznačné prohlášení. Využijete-li této možnosti, obratem Vám zašleme potvrzení o přijetí tohoto oznámení o odstoupení od smlouvy.

 

O odstoupení nás můžete informovat na těchto kontaktech:

Adresa doručování pro E-shop: SPORTISIMO s.r.o., Contera Park Ostrava D1, hala A, Žižkova 707/11, 711 00 Ostrava-Hrušov

E-mail: eshop@sportisimo.cz

Tel.: +420 257 199 787

vrácení zboží

Jak můžete zboží vrátit?

 

Zboží zakoupené na e-shopu i na prodejnách můžete vrátit na jakékoliv prodejně Sportisimo. Pokud jste členem Sportisimo Klubu, máte na vrácení 90 dnů od zakoupení, pokud nejste členem Sportisimo Klubu, platí pro vás zákonná lhůta 30 dnů.

Můžete si vždy vybrat jakoukoliv z našich prodejen, nejste proto omezení místem, kde jste produkt koupili. Vracené zboží doporučujeme vracet v originálním obalu, nepoužité, nepoškozené, včetně případného příslušenství a schopné dalšího prodeje. Nezapomeňte na doklad, jehož předložením dokážete jeho koupi.

 

 

Jak můžete zboží vrátit?

 

Zakoupené zboží z e-shopu můžete zaslat na adresu:

SPORTISIMO s.r.o. 

Žižkova 707/11

711 00 Ostrava-Hrušov

 

V případě, že se rozhodnete pro tuto variantu vrácení, není nutné, aby bylo zboží v originálním obalu. Vrácené zboží dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy k nám. Zboží nezasílejte na dobírkunebylo by převzato. Do balíku přiložte fakturu a formulář Odstoupení od smlouvy.

Bohužel po uplynutí 30 kalendářních dnů (v případě členů Sportisimo Klubu po uplynutí 90 dnů) od převzetí zboží není možné bez udání důvodu u nás zakoupené zboží vrátit.

Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od této smlouvy, postačuje odeslat oznámení odstoupení od smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.

Pokud odstoupíte od této smlouvy, vrátíme Vám bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám došlo Vaše oznámení o odstoupení od smlouvy, všechny platby, které jsme od Vás obdrželi, včetně nákladů na dodání (kromě dodatečných nákladů vzniklých v důsledku Vámi zvoleného způsobu dodání, který je jiný než nejlevnější způsob standardního dodání námi nabízený). Pro vrácení plateb použijeme stejný platební prostředek, který jste použil(a) pro provedení počáteční transakce, pokud jste výslovně neurčil(a) jinak. V žádném případě Vám tím nevzniknou další náklady.

Platbu však vrátíme až po obdržení vráceného zboží nebo prokážete-li, že jste zboží odeslal(a) zpět, podle toho, co nastane dříve.