Pozor: naše prodejna je od 1. 11. 2023 trvale uzavřena (včetně servisu, půjčovny). Eshop zůstává v klasickém provozu.

Běžecké vázání

 

Doby širokého vázání založeného na zacvaknutí několika trnů do špiček bot už jsou naštěstí za námi. Díky technologickému pokroku se dnes lyžaři mohou těšit z vázání bezpečnějšího, pohodlnějšího a především umožňujícího nesrovnatelně lepší spojení mezi botou a lyží, a zvyšujícího tak její ovladatelnost. V současné době vedle sebe koexistují dva srovnatelné systémy a jejich nejnovější závodní varianty. Podle modelu bot na běžky si vyberete správné běžecké vázání.

Běžecké vázání NNN (New Nordic Norm)

Vázání od firmy Rottefella s hrazdičkou a dvěma podélnými vodícími drážkami. V turistickém provedení je k dispozici jako nášlapné, které může lyžař vypnout pouze pomocí hůlky. Ve vyšších kategoriích ho nalezneme i v nenášlapné formě. Stejně tak rozlišíme univerzální vázání a speciálně určené na klasiku nebo skate lišící se rozdílnou tvrdostí gumového flexoru v přední části vázání. Podélné drážky drží botu pevně na svém místě a umožňují tak perfektní kontrolu nad lyží.

Běžecké vázání SNS (Salomon Nordic System)

Nášlapné vázání od firmy Salomon s hrazdičkou a jednou podélnou vodící drážkou. Na trhu najdeme několik variant od univerzálního vázání, přes klasické až po vázání určené přímo pro skate. Různé typy se liší tvrdostí gumového flexoru v přední části vázání, který zabezpečuje návrat boty do výchozí pozice a zabraňuje příliš velkému pohybu boty směrem vpřed. Širší drážka umožňuje pohodlné čištění od sněhu a dalších nečistot z trati.

Závodní vázání – NIS (Nordic Integrated System)

Vázání od Rottefelly určené pro závodní lyžování. Skládá se z destičky namontované na lyži a samostatného vázání, které se na destičku nacvakne bez složité montáže. Běžecké vázání zajišťuje ještě těsnější kontakt mezi botou a lyží, a umožňuje tak jejich dokonalejší kontrolu. Systém je kompatibilní i se všemi botami se systémem NNN.

Závodní a sportovní vázání – SNS Pilot Skate/ SNS Pilot Classic

Vázání Salomon na klasiku a skate je vybaveno jedinečným systémem dvou hrazdiček, což umožňuje nejen lepší spojení boty s lyží, ale současně i lepší ovladatelnost lyže.