Využijte extra slevu 20 % na sjezdové lyžařské vybavení / 15 % na vybrané modely oblečení v rámci Black Friday. Slevu uvidíte až po rozkliknutí produktu. Akce platí od 25. do 28. 11. (včetně)

Jak vybrat běžecké hole

Každý běžkař je před koupí postaven před otázku jaké běžecké hůlky potřebuji? Resp. na jaký styl a jak dlouhé. Po případě zdali mají být hliníkové nebo karbonové. 

 

Možností je mít hole na klasiku, skate nebo kombi běžecký styl.

Pro klasický styl běhu doporučujeme délku holí: 81 % - 84 % z vaší tělesné výšky.

 

Znamená to tedy to, že hole na klasiku by měly končit optimálně v úrovni ramene. Pro ty z vás, kteří jezdíte spíše soupaž, je lepší volit hole delší, pro střídavý způsob běhu zase hole kratší. Měří výška postavy sportovce v obuvi. Výška holí je měřená od bodce k nejvyššímu bodu vyústění popruhu poutka.

Pro bruslení (skate) doporučujeme délku holí: 88 % - 90 % z vaší tělesné výšky.

 

Postavte se obuvi a dívejte se přímo před sebe, konec hole byste měli mít mezi bradou a na horním rtem - jednoduché doporučení. V podstatě při správné technice bruslení (pokrčený kotník atd.) byste neměli mít pocit, že byste museli zvedat ruce příliš vysoko a hole byste měli zapichovat na správné místo. Je to hodně pocitu.

Pro turistické účely doporučujeme délku holí: 80 % - 82 % z vaší tělesné výšky.

 

Pro turistické účel volte hole trochu o trochu kratší - snadněji se pak používají. Nemusíte zvedat ruce tak vysoko.

Délka běžeckých holí

 

Volba délky holí na běžky je především otázka individuálních preferencí. Takže pokud vám vyhovuje nějaká délka holí a neměly byste ji mít dle obecné tabulky, špatně to není. Obecně rychlí, siloví lyžaři používají pro jízdu v rovinatějším terénu hole delší. Pokud se jedná o kopcovitý terén, tak je samozřejmě jednoduší a efektivnější používat hole kratší.