Pozor: naše prodejna je od 1. 11. 2023 trvale uzavřena (včetně servisu, půjčovny). Eshop zůstává v klasickém provozu.

Hard sport a Ondra Korel

Ondra Korel

 

Byl asi rok 2012 - 2013 kdy jsem na internetu objevil, že existuje MTB Enduro – a hned jsem věděl, že to je to ono. Prostě kolo na kterém můžeš vyjet kopec a potom si užít pořádnou porci zábavy z kopce dolu. K tomu to můžeš dělat až do smrti, nepotřebuješ k tomu zimní stadion, prostě vezmeš kolo a jedeš!!!! Do toho mě bavilo posilovat, běhat a obecně sportovat a kolo tomu dalo ještě větší smysl a celý to tak nějak zastřešilo. Z brigád se mi podařilo našetřil nějaký peníze a koupil jsem si svoje první kolo a základní výbavu. Už o 14 dní později jsem jel na svoje úplně první enduro závody na Zadov. Nakonec jsem skončil na svém prvním závodě na 59. místě v kategorii. Bylo tam asi přes 100 závodníků. Zjistil jsem a viděl jsem tam o čem to Enduro asi bude a začal trénovat, zkoušet jezdit podobné věci jako byly na závodě.

foto: Pavel Zvěřina

foto: Jiří Smejkal

2013 – 2017 jsem jezdil nejvyšší kategorii. Ono na výběr z kategorií moc nebylo, protože jezdilo v tu dobu méně lidí než je tomu letos. Česká enduro série se tak vyvíjela a každý rok se kategorie nějak měnily.

 

Před sezónou 2018 jsem si říkal, že zkusím kategorii HOBBY a uvidím podle výsledků do jaké kategorie správně patřím. V pravidlech v roce 2018 bylo, že kdo se umístí celkově na 1-3. místě nebo kdo se umístí na nějakém závodě na 1. místě, ten nemůže další rok startovat v kategorii HOBBY. Tím, že se mi povedlo získat celkově 2. místo v kategorii HOBBY v České Enduro sérii jsem věděl, že pro další roky mám jezdit tu nejvyšší kategorii - Elite. Tento rok 2018 se taky u mě bohužel projevila i dědičná cukrovka, ale i tak jsem sérii celou odjel a dokončil na již zmiňovaném druhém místě celkově v kategorii HOBBY.

2018 jsem začal ještě s Downtown sérií (Městské sjezdy), kde jsem odjel pár závodů a celkově skončil na 25. místě

 

2019 tuto sezónu jsem jezdil pouze Downtown sérii (Městské sjezdy), kde jsem celkově skončil na 7. místě

 

2020 Žádné závody – nové kolo a bohužel i moje první větší zranění v podobě vykloubené klíční kosti

foto: Pavel Zvěřina

foto: David Morávek

2021 Aktuálně opět Enduro závody v nejvyšší kategorii Elite 21 – 34 let – Česká enduro série a další jednotlivé závody. Enduro Trutnov trails, Blinduro možná nějaký Downtown závod. Sezóna ukáže...

 

od 2021 jezdcem Hard sportu

 

Výbava: Kona Process 153 DL 29, oblečení FOX, helma Smith Mainline, Oakley Drt5