Pozor: naše prodejna je od 1. 11. 2023 trvale uzavřena (včetně servisu, půjčovny). Eshop zůstává v klasickém provozu.

PRÉMIOVÉ ZNAČKY Z NORSKA

BERGANS, DEVOLD, KARI TRAA, BULA

BERGANS

Značka z Norska, která má více jak stoletou tradici. V roce 1908 ji založil vynálezce Ole Bergan s obchodníkem Sverrem Youngem.

Prvotně začali v Bergans vyrábět batohy, které jsou dodnes stěžejním bodem značky. Sortiment značky se časem výrazně rozrostl. Není se čemu divit, když kvalitu značky více než úspěšně vyzkoušel Roald Amundsen při dobytí Jižního pólu v roce 1911.

 

V dnešní době Bergans nabízí kompletní kolekce oblečení, outdoor výbavu, batohy, kánoe a doplňky, vybavení na lyžování, skialpy, i městskou módu pro běžné dny a volný čas.

 

Produkty vynikají svojí originalitou, skvělou funkčností, praktičností a tím, že dokážou uspokojit nároky i toho nejnáročnějšího zákazníka.

 

Bergans vyrábí produkty z těch nejkvalitnějších dostupných materiálů. Jako jedna ze dvou značek na světě používá při výrobě pro své výrobky nejmodernější membránu Dermizax NX.


Všechny materiály jsou před použitím velmi pečlivě testovány a musí splňovat přísná kritéria. Na řadu svých výrobků vlastní Bergans patenty a ve svých kategoriích jsou produkty unikátní v celosvětovém měřítku (např. zádový systém batohů SPIN, kanoe Ally).

 

DEVOLD

Značku Devold založil v roce 1853 Ole Andreas Devold, který v ten moment začal tvořit „vlněné“ dějiny.

Devold of Norway je jednou z nejstarších outdoorových značek. Mezi první výrobky patří pletené termo prádlo a doplňky, hlavně čepice a rukavice. Po nějaké době byla výroba textilu rozšířena o termo ponožky, pracovní oděvy, vlněné prádlo, převážně termoprádlo merino a pletené svetry.

 

Svět Devoldu je postaven na nejtechničtějším a dosud nejlepším přírodním vláknu, které dokáží v Devoldu naprosto dokonale zpracovat. Vlnu sice v Devoldu vyrobit neumí, na druhou stranu za více jak 165 let jí umí perfektně zpracovat. Jako jediní celý proces produkce vlny kontrolují, a to již od střihu ovcí, předení příze, až po tkaní pletenin a šití finálního výrobku.

 

V Austrálii a Tasmánii má dnes Devold několik svých farem odkud bere pro výrobu produktů vlastní Merino vlnu.

KARI TRAA

Příběh Kari začal ve Vossu, malém městečku, které se nachází mezi norskými fjordy a horami, kde se v roce 1975 narodila a vyrostla.

Norské dědictví jí dalo talent nejen na lyžování, ale také cit pro design a jedinečnou vášeň pro kreativitu. Vytvářením návrhů, které se staly rychle populární mezi přáteli a na sjezdovkách po celém světě, se v roce 2002 rozhodla změnit svoji zábavu v podnikání. A tak se zrodila značka Kari Traa

 

Oblečení Kari Traa je jedinečné nejen svým designem, ale i tím, že je šité ženám na míru. Mottem značky je OD ŽENY PRO ŽENY.

 

Sama Kari Traa je milovnicí funkčnosti a pohodlí. Proto navrhla, následně i odzkoušela, speciální dámské střihy pro bundy i kalhoty, které následně upravila i pro mikiny, kalhotky a podprsenky.

BULA

Celá historie se začala psát v roce 1983, kdy se dva nadšenci během pobytu na Fidži nechali unést místní přátelskou atmosférou a láskou k životu.

Bula vznikla v roce 1983, kdy se dva nadšenci, během „dovolenkování“ na ostrově Fidji, nechali inspirovat pozdravem Bula bula, představující skvělý život, zdraví a štěstí. Hodnoty, které značka symbolizuje dodnes.

 

Bula je značka, která patří mezi světovou třídu ve výrobě čepic a kulichů. Do jejího sortimentu patří také funkční spodní prádlo, sportovní oblečení, rukavice, ponožky, boxerky a různé zimní doplňky. Výrobce myslí nejen na dospělé, ale i na děti, které milují zábavu a módu.

 

Každý rok tato značka přichází s novými nápady, trendy, které nejen zahřejí a ochrání, ale i nadchnou svým jedinečným designem. Bula je prostě skvělý společník pro jakoukoliv outdoorovou aktivitu.