Chcete mít vánoční dárky včas? Zboží z e-shopu doporučujeme objednat do 20. 12., s pozdějšími objednávkami to dopravci nejspíš nestihnou. Nenechávejte nákupy na poslední chvíli.

Fox Enduro race Klínovec

Druhý závod České enduro série hostil Krušnohorský Klínovec

Pro Ondru to byla premiéra na tomto závodě.

 

Jednalo se o závod pro kvalifikační body do světové enduro série (EWS) a tomu také odpovídala náročnost připravených rychlostních zkoušek (RZet) a velká mezinárodní účast.

 

Nejvíce jezdců přijelo z vedlejšího Německa, ale na startovní listině jsme mohli také vidět Rakouskou, Polskou, Nizozemskou, Slovenskou, ale i Švýcarskou vlajku.


Elitní kategorie jela celkem 6 Rzet z toho jeden transfer pomocí lanovky. Hobby o Rzetu méně.

 

Celkový čas na kole byl kolem 4 a půl hodiny (limit závodu byl 5:00 hodin), celková délka kolem 30km a nastoupáno přes 1000m.

foto: Michal Hoffmann

foto: Michal Hoffmann

Tak jako na Kraličáku se opět začínalo hodně technickou rzetou. První polovina jedničky byla v krásné hrabance, ale konec byl technický, prudký a samé zatáčky (switchbacky). Naštěstí pro Ondru ji zvládl bez pádu.

 

Ve dvojce se pádu už bohužel nevyhnul. Po pár metrech se mu smeklo přední kolo na kořenech a pootočili se řídítka což vedlo ke ztrátě času. Konec byl v hustém lese a i s čirým sklem bylo těžko vidět na nástrahy. Po dvojce opět stejný transfer tentokrát na start trojky.

 

Trojka se Ondrovi povedla ze všech nejvíce a je to tak jeho nejlepší rzeta. Po trojce rovnou zamířil na čerpací stanici (občerstvovačku), kde doplnil palivo na zbývající část závodu.

Ve čtyřce se Ondrovi i přes silný vítr podařilo skočit všechny skoky a držet lepší rychlost, z téhle Rzety měl vážně radost.

 

Na Pětce už byla znát únava a ke konci Ondrovi odcházely ruce.

 

Pro šestou RZetu tak upravil brzdové páčky a bylo to hned znát, ale ruce už hodně bolely a pár míst přebrzdil více než by chtěl a to ho stálo nějaký ten čas a flow. Po dojetí závodu měl dobrý pocit a byl spokojený, ale po zjištění výsledků už tak moc ne.

 

"Každopádně jsem ale moc rád, že jsem závod dojel bez technického problému a velkého pádu. Nakonec si domu vezu 104. místo celkově z cca 250 jezdců mezi MUŽI a 55. místo v elitní kategorii 21-34let. Počasí vyšlo na jedničku. Sice byl silný vítr, který trošku potrápil při transferech a na třetí a čtvrté RZetě, ale lepší než bláto a déšť. Pro příště vím na čem zapracovat, co je potřeba zlepšit a nastavit jinak. Konkurence je opravdu veliká." Ondra

foto: Jakub Barčík (Enduro série)