Fox Enduro race Klínovec

Druhý závod České enduro série hostil Krušnohorský Klínovec

Pro Ondru to byla premiéra na tomto závodě.

 

Jednalo se o závod pro kvalifikační body do světové enduro série (EWS) a tomu také odpovídala náročnost připravených rychlostních zkoušek (RZet) a velká mezinárodní účast.

 

Nejvíce jezdců přijelo z vedlejšího Německa, ale na startovní listině jsme mohli také vidět Rakouskou, Polskou, Nizozemskou, Slovenskou, ale i Švýcarskou vlajku.


Elitní kategorie jela celkem 6 Rzet z toho jeden transfer pomocí lanovky. Hobby o Rzetu méně.

 

Celkový čas na kole byl kolem 4 a půl hodiny (limit závodu byl 5:00 hodin), celková délka kolem 30km a nastoupáno přes 1000m.

foto: Michal Hoffmann

foto: Michal Hoffmann

Tak jako na Kraličáku se opět začínalo hodně technickou rzetou. První polovina jedničky byla v krásné hrabance, ale konec byl technický, prudký a samé zatáčky (switchbacky). Naštěstí pro Ondru ji zvládl bez pádu.

 

Ve dvojce se pádu už bohužel nevyhnul. Po pár metrech se mu smeklo přední kolo na kořenech a pootočili se řídítka což vedlo ke ztrátě času. Konec byl v hustém lese a i s čirým sklem bylo těžko vidět na nástrahy. Po dvojce opět stejný transfer tentokrát na start trojky.

 

Trojka se Ondrovi povedla ze všech nejvíce a je to tak jeho nejlepší rzeta. Po trojce rovnou zamířil na čerpací stanici (občerstvovačku), kde doplnil palivo na zbývající část závodu.

Ve čtyřce se Ondrovi i přes silný vítr podařilo skočit všechny skoky a držet lepší rychlost, z téhle Rzety měl vážně radost.

 

Na Pětce už byla znát únava a ke konci Ondrovi odcházely ruce.

 

Pro šestou RZetu tak upravil brzdové páčky a bylo to hned znát, ale ruce už hodně bolely a pár míst přebrzdil více než by chtěl a to ho stálo nějaký ten čas a flow. Po dojetí závodu měl dobrý pocit a byl spokojený, ale po zjištění výsledků už tak moc ne.

 

"Každopádně jsem ale moc rád, že jsem závod dojel bez technického problému a velkého pádu. Nakonec si domu vezu 104. místo celkově z cca 250 jezdců mezi MUŽI a 55. místo v elitní kategorii 21-34let. Počasí vyšlo na jedničku. Sice byl silný vítr, který trošku potrápil při transferech a na třetí a čtvrté RZetě, ale lepší než bláto a déšť. Pro příště vím na čem zapracovat, co je potřeba zlepšit a nastavit jinak. Konkurence je opravdu veliká." Ondra

foto: Jakub Barčík (Enduro série)